Archiv

MPC880 Ingenia

ingenia mpc880ingenia mpc880x

Jednodeskové počítače nahradily systémy založené na standardu VME, které byly dříve v naší firmě vyráběny a používány

TS03-011 INGENIA PowerPC

power PC
Jednodeskový počítač na bázi RISCového procesoru MOTOROLA je univerzální jednotkou pro nasazení v aplikacích různého zaměření. Pro jeho všestranost a velké množství periferií je vhodný téměř pro každou aplikaci. Dostatek výpočetního výkonu zajišťuje použitý procesor PowerPC spolu s velkým objemem paměti RAM a Flash. Počítač má standardní rozhraní Ethernet, USB, CAN a sériové kanály. Počítač je standardně vybaven operačním systémem Linux. Počítač může být používán jako nadřízený dispečerský systém nebo po doplnění periferními jednotkami jako výkonná centrální jednotka řídicího systému s grafickým rozhraním. Pro uložení systému a přenos programového vybavení slouží slot na CompactFlash kartu

MPC555 Kit Board

MPC555
Jednodeskový modul se základními vstupy a výstupy na bázi jednočipového mikroporcesoru MPC555. Díky unikátnímu bloku časového proseru TPU je tato jednotka určena především pro časově náročné aplikace. Všechny piny jsou vyvedeny na lišty pr možné rozšíření či testování

MPC5200 Comm Board

MB5200 1
Jednodeskový modul se všemi komunikačními linkami na bázi jednočipového mikroporcesoru MPC5200 na 400MHz

SM722 PCI Board

SM722
Grafický modul s výkonným čipem Silicon Motion SM722 je určen pro připojení na PCI sběrnici, především pro MPC5200.

TSRAM industrial computers based on VME

tsram
Průmyslový počítač TSRAM 32/8 je vystavěn na sběrnici VME, která umožňuje propojení několika procesorových modulů zároveň. Firma nabízí několik typů řídících modulů, které se liší svojí cenou a výkonností a postačují pro valnou většinu aplikací. Dále byly vyvinuty pomocné moduly, které umožňují měření a sběr dat v reálném čase a řízení technologických procesů

Jádrem řídících jednotek je mikroprocesor odvozený od 32-bitového mikroprocesoru 68030 fy Motorola nebo mikroprocesor fy Motorola řady PowerPC. Pracovní frekvence procesoru může být až 50 MHz, což postačuje pro většinu aplikací v řídící technice.

Modulová konstrukce umožňuje jednoduchou modifikaci, která vyhovuje zadané aplikaci. Moduly jsou umístěny na plošných spojích o rozměrech 100x160 mm (malá eurokarta). Jednotlivé moduly jsou zasouvány do standardního VME rámu o jednoduché nebo dvojité výšce. Mezi sebou jsou propojeny VME sběrnicí, na kterou může být připojeno až jednadvacet nezávislých modulů. Jedná se o multiprocesorový systém s 16-ti bitovou datovou a 24-bitovou adresovou sběrnicí. Rychlost přenosu dat je max. 20 MB/s při 16-ti bitové sběrnici. Sběrnice dále obsahuje signály pro zpracování až sedmi úrovní přerušení. Umožňuje dále přenos dat bez účasti mikroprocesoru (DMA přenos).

Pro komunikaci s počítači PC, které mohou sloužit ke sběru naměřených dat, k zadávání parametrů modifikujících řízený proces nebo k vyhodnocení naměřených údajů, slouží sériový komunikační kanál RS232, pomocí něhož může PC počítač komunikovat s procesorovými deskami rychlostí až 115,2 kBd.

Ve vývoji je rovněž zásuvný modul, jenž umožní začlenění průmyslového počítače do síťového systému Ethernet.

PPG Modules

ppg
V této sekci Vám představujeme moduly určené pro sběr a distribuci signálů připojitené k nadřazenému řídícímu systému pomocí standardních rozhraní.

PPG CPU DIO - modul digitálních vstupů a výstupů
PPG archiv modulů vstupů, výstupů, audio, řízení krokových motorů používaných v minulosti. Dnes jsou některé tyto moduly nahrazovány novými, nebo DevCom využívá modulů jiných renomovaných výrobců.

Terminály
Ve standardním sortimentu jsou též přenosné i vestavné terminály.

TS02 102D 2TS04 II 3mfoto ts04Panel ingenia 2

Energetika / Tepelné hospodářství:
Regulace kotle na biomasu o tepelném výkonu 200kW včetně podávání a dopravníků
Použit terminál TS02 s řídící jednotkou TS04 a moduly PIGGYPIC s analogovými vstupy pro teploty a hmotnosti. Nepřetržitý samoobslužný provoz.
Řízení strojů a zařízení:
Jednoúčelový stroj pro měření výkonu spalovacího motoru
Použit Řídící terminál TS04 a modul PIGGYPIC pro měření otáček a kroutícího momentu.
Stroj pro simulaci zrychlení pomocí hydraulického zásobníku
Použita výkonová jednotka TS04 II a moduly PIGGYPIC pro ovládací vstupy a výstupy a zpracování zvuku. Ovládání pomocí vzdáleného PC.
Zakázkový vývoj a výroba:
Navigační počítač inerciální navigace s GPS a náklonoměry
Jádrem je PowerPC MPC555 s kmitočtem 40MHz, FLASH,RAM, OnCore GMS od Motoroly a akcelerometry od AnalogDevices.
Řídící jednotka posuvných dveří
Použit mikroprocesor PIC16Cxxx a výkonové řízení pomocí polem řízených tranzistorů.
Simulátor palubních hlášení pro ATR
Základem je PC s ovládacím software a PIGGYPIC moduly pro simulaci ovládacích panelů.

Aplikace výrobků
Zde můžete shlédnout několik příkladů nasazení výrobků společnosti DevCom spol. s r.o.

Development kit s Ingenia Duet TS03-012 kartou

Kit Ingenia1 Kit Ingenia2

LCD TFT 18" touch screen operator panel with built-in Ingenia Duet board

Panel ingenia3 Panel ingenia2

CPU DIO module in assembly for DC motor controll

CPU DIO rizeni motoru CPU DIO rizeni motoru 1