Aktivace služeb Google na TSPro 10

Tato stránka popisuje jednoduchý postup pro aktivování služeb Google na diagnostice TSPro 10. Díky tomu lze do tabletu instalovat další libovolné aplikace prostřednictvím Obchodu Google Play.

Postup pro aktivaci

Pro aktivaci služeb je nutné mít založený účet u společnosti Google (např. Gmail, Google Drive a další služby). Bez tohoto účtu není možné služby na zařízení aktivovat a nebylo by možné je ani používat. V případě, že se proces aktivace nepodaří, je možné ho kdykoliv opakovat. Před opakováním doporučujeme přístroj restartovat.

1. Spusťte aplikaci „Nastavení DevCom“

Aplikaci najdete v hlavním menu, které lze otevřít přetažením od spodního okraje na hlavní obrazovce. Pro aktivaci budete potřebovat aktivní připojení k internetu (Wifi).

2. Zahájení aktivace

V aplikaci klikněte na volbu „Aktivovat služby Google“. Proces zabere jen několik minut a v případě přerušení je možné ho opakovat.

3. Přihlášení k účtu Google

V tomto kroku je nutné přihlášení k vašemu existujícímu účtu. Do pole na obrazovce zadejte vaši e-mailovou adresu k účtu Google a klikněte na tlačítko „Další“. Pokud účet Google nemáte, je potřeba vytvořit nový, kliknutím na tlačítko „Vytvořit účet“.

4. Heslo k účtu Google

Po úspěšném zadání e-mailové adresy je potřeba vyplnit heslo k vašemu účtu Google a kliknout na tlačítko „Další“. V případě, že heslo neznáte, klikněte na „Zapomněli jste heslo?“ a postupujte podle informací na obrazovce.

5. Registrace zařízení TSPro 10

Na obrazovce se objeví pole pro vyplnění identifikátoru Google Services Framework AndroidID. Jedná se o unikátní identifikaci vašeho tabletu pro účely aktivace služeb Google. Tento identifikátor zkopírujte nebo opište z horní části obrazovky.

Po aktivaci je nutné vyčkat, až společnost Google registraci zařízení zpracuje, což obvykle trvá několik minut. Pokud proces proběhl v pořádku, služby Google, jako například obchod Google Play, by měly být aktivní.