TS Pro COLOR

Sériová diagnostika a vícekanálový osciloskop

Sériová a paralelní autodiagnostika v češtině. Cílem přístroje je doplnit a rozšířit funkce o nové možnosti, které současná automobilová diagnostika vyžaduje a zároveň zachovat výhody původního přístroje TSPro, tedy hlavně kompaktní rozměry, jednoduché ovládání a možnost použití zcela samostatně.

Základní informace

Hlavní předností diagnostického testeru TSPro Color je spojení výhod přenosného diagnostického přístroje a interface k propojení s osobním počítačem. TSPro Color disponuje displayem a jednoduchou klávesnicí – lze s ním tedy provádět diagnostiku i v náročných podmínkách nebo v terénu, bez osobního počítače.

Zároveň ale po připojení TSPro Color k osobnímu počítači lze provádět veškeré diagnostické funkce pomocí programového vybavení dodávaného k TSPro Color. V této konfiguraci slouží TSPro Color jako adaptér(interface) mezi řídící jednotkou a osobním počítačem.

Ať už se rozhodnete přístroj využít v kterémkoliv samostatně nebo připojený k počítači, vždy budete mít dostupné všechny jeho funkce.

Servisní diagnostika

Resetování servisních intervalů a další pokročilé funkce

Rozsáhlá databáze

Výběr z více než 75 značek a 1600 modelů vozidel.

Uživatelská podpora

Kompletní čeština, záruka a servis v ČR (Praha)

Technnické parametry

Obrazovka:

  • 5.7“ barevný dotykový displej
  • rozlišení 640×480 bodů

Klávesnice: silokonová tlačítka

Konektory:

  • canon 25 pinů pro připojení na CAN bus
  • RJ45 (Ethernet) a USB typ B pro spojení s osobním počítačem
  • konektor pro připojení zdroje napájení
  • canon 9 pinů pro připojení sond osciloskopu

Napájení:

  • baterie (2 h pokud není zapnutý osciloskop)
  • 12V DC (autobaterie,diagnostická zásuvka)
  • 220V ze sítě přes adaptér

Rozměry: 200 x 120 x 54 mm

Hmotnost: 746 g

Příkon: 8 W

Parametry osciloskopu

Počet kanálů: 2/4/8 (podle zakoupeného modulu)

Vzorkovací frekvence: 20 MS/s pro každý kanál

Napětí na dílek: 50mV – 100V /div

Proud na dílek: 50mV – 100V /div

Časová základna: 5μs – 5s

Vazba: AC/DC

Spouštění: Single, Auto/Roll, Normal (vzestupná či sestupná hrana)

Záznam: cca 2h záznamu při 4-kanálovém zobrazení

Prohlížení: možnost prohlížení uložených záznamů přímo v TSPro

Paměťová karta: 1 GB

Další vlastnosti

Kompaktní design

Ochranné ergonomické hmatníky

LED indikace o stavu komunikace a napájení

Možnost instalace Wi-fi modulu pro bezdrátové připojení k síti


Kde zakoupit?

Kompletní nabídku diagnostik TSPro a Troodon najdete na našem eshopu eobd.cz. Dotazy k diagnostikám Vám rádi zodpovíme na emailu diagnostika@devcom.cz nebo telefonicky na čísle +420284860938. Ozvat se nám můžete také prostřednictvím kontaktního formuláře níže.


Máte dotaz, chcete diagnostiku předvést, nebo rovnou objednat?

Rádi Vám poradíme, pomůžeme a případně předvedeme diagnostiku v akci. Stačí vyplnit a odeslat formulář níže.


Funkce TSPro

Vybrané funkce sériové diagnostiky TSPro. Jejich rozsah a využití se může lišit podle konkrétního modulu řídicí jednotky

Identifikace

Pomocí této funkce lze zobrazit identifikační udaje řídící jednotky, např. číselné označení dílu, verzi programu, VIN atp.

Tyto informace mohou být důležité v případě nutnosti výměny řídící jednotky nebo jiného poškozeného dílu.

TS Pro Identifikace
TS Pro Chyby

Čtení a mazání paměti závad

Funkce umožní zobrazit všechny závady uložené v paměti řídící jednotky. Pokud není paměť závad prázdná, jsou závady postupně uvedeny spolu s číslem závady (odpovídá servisní dokumentaci), typem závady a popisem.

Vymazání závad z paměti je velmi důležitým krokem, který musí být proveden po odstranění příčin závad uložených v paměti řídící jednotky. Bez provedení tohoto kroku zůstává soustava v nouzovém režimu a kontrolka závady zůstává aktivní.

Čtení parametrů

Funkce umožňuje sledovat, jaké informace dostává řídící jednotka od jednotlivých snímačů systému, případně jakým způsobem získané informace interpretuje, v jakém stavu se nachází, či jaké pokyny dává akčním členům. Množství a druh dostupných parametrů je závislý na konkrétním vozidle (motoru, provedení, výbavě, atd.).

U většiny systému je zobrazován název parametru a dále hodnota a případně jednotka. Veličiny jsou zobrazeny buď reálnou hodnotou ze snímače nebo s přepočtem na měřenou veličinu (např. teplota chladicí kapaliny bývá většinou uvedena přímo v °C i jako měřené napětí na teplotním čidle).

TS Pro Parametry
TS Pro Akční členy

Test akčních členů

Pomocí funkce „Test akčních členů“ lze vyvolat test akčních členů a tím ověřit správnou funkci některých důležitých prvků systému, jako škrtících klapek, relátek, ventilů, pump, zapalovacích cívek apod., přímo na vozidle. Výhodou je i skutečnost, že zkoušíme prvek včetně kabeláže a konektorových spojů. Rozsah prvků, které lze takto zkoušet, je určen schopnostmi řídící jednotky použitého systému a samozřejmě také výbavou vozidla.

Vlastní test probíhá v principu tak, že řídící jednotka dává testovanému akčnímu členu pokyny k činnosti a zároveň je sledována správná činnost buď přímo řídící jednotkou nebo obsluhou. Tuto funkci lze provádět, ve většině případů, pokud není motor nastartovaný.

Nastavení a konfigurace

Pomocí této funkce je možno číst a případně i měnit některé hodnoty uložené v řídící jednotce, a tak ji správně přizpůsobit vyměněným dílům (např. jednotka škrticí klapky) či jiným specifickým požadavkům (nastavení základních volnoběžných otáček).

Při nastavování nových hodnot je třeba si uvědomit dosah požadované změny a používat tyto funkce jen v odůvodněných případech a při dobré znalosti příslušných servisních postupů. Nastavení nesprávných hodnot může vést ke špatné funkci motoru či některého jiného systému.

TS Pro Konfigurace

Podporované značky osobních automobilů

TSPro je možné objednat s instalovaným SW pro libovolnou kombinaci podporovaných výrobců automobilů. Bližší informace včetně seznamu podporovaných výrobců najdete zde (sekce diagnostický software).

Pro více informací o podpoře dané značky klikněte na její název.


Podporované značky nákladních a užitkových automobilů


Podporované značky autobusů


Podporované značky zemědělských strojů


Podporované značky motocyklů


Podpora TSPro

Hledáte návod nebo software k Vašemu přístroji TSPro Color? Přejděte do sekce podpora, kde po zadání sériového čísla najdete všechny potřebné soubory.

Prohlášení o shodě