TS Pro Thumbnail
TS Pro

Po úspěchu TS02-diagnostik přichází DevCom s novým modernizovaným přístrojem pro diagnostiku automobilů.

Přístroj spojuje výhody přenosného přístroje, jako např. TS02-diagnostik a osobního počítače. Navazuje na trend současné doby – využívat k diagnostice osobních počítačů či notebooků. Osobní počítač nabízí příjemné uživatelské prostředí pro diagnostiku a navíc může obsahovat i rozsáhlý informační systém, jako je např. Vivid.

Software

Sériová diagnostika vozidel od r.v. 1990

Rozsáhlá databáze výrobců

Podpora standardů E-OBD, OBD-II, CAN, ISO a SAE

Aktualizace pomocí CD nebo přes Internet

Informační i diagnostický software pro PC i přímo v TS Pro

Možnost sestavení SW balíčku na míru

Tisk protokolů a dat

Vícejazyčná podpora

Parametry osciloskopu

Počet kanálů: 2 na TS Pro, 4 na PC

Vzorkovací frekvence: 1 MS/s pro každý kanál

Napětí na dílek: 50mV – 100V /div

Časová základna: 5μs – 5s

Vazba: AC, DC, GND

Rastr: 6 ✕ 10 dílků

Spouštění:

Auto / Norm / Single /Free
Rising, Falling
úroveň trigeru plynule nastavitelná

Další vlastnosti

Kompaktní design

LED indikace o stavu komunikace a napájení

Výhodou diagnostického přístroje TS Pro je spojení výhod přenosného diagnostického přístroje a osobního počítače. TS Pro disponuje displayem a jednoduchou klávesnicí – lze s ním tedy provádět diagnostiku i v náročných podmínkách nebo v terénu bez osobního počítače. Po připojení TS Pro k osobnímu počítači lze provádět veškeré diagnostické funkce pomocí programového vybavení dodávaného k TS Pro. V této konfiguraci slouží TS Pro jako adaptér mezi řídící jednotkou a osobním počítačem.

Servisní diagnostika

Včetně funkcí jako je kódovaní klíčů a imobilizérů

Rozsáhlá databáze

Výběr z více než 75 značek a 1600 modelů vozidel.

Uživatelská podpora

Kompletní čeština, záruka a servis v ČR (Praha)


Funkce TS Pro

Vybrané funkce sériové diagnostiky TS Pro. Jejich rozsah a využití se může lišit podle konkrétního modulu řídicí jednotky

Identifikace

Pomocí této funkce lze zobrazit identifikační udaje řídící jednotky, např. číselné označení dílu, verzi programu, VIN atp.

Tyto informace mohou být důležité v případě nutnosti výměny řídící jednotky nebo jiného poškozeného dílu.

Čtení a mazání paměti závad

Funkce umožní zobrazit všechny závady uložené v paměti řídící jednotky. Pokud není paměť závad prázdná, jsou závady postupně uvedeny spolu s číslem závady (odpovídá servisní dokumentaci), typem závady a popisem.

Vymazání závad z paměti je velmi důležitým krokem, který musí být proveden po odstranění příčin závad uložených v paměti řídící jednotky. Bez provedení tohoto kroku zůstává soustava v nouzovém režimu a kontrolka závady zůstává aktivní.

Čtení parametrů

Funkce umožňuje sledovat, jaké informace dostává řídící jednotka od jednotlivých snímačů systému, případně jakým způsobem získané informace interpretuje, v jakém stavu se nachází, či jaké pokyny dává akčním členům. Množství a druh dostupných parametrů je závislý na konkrétním vozidle (motoru, provedení, výbavě, atd.).

U většiny systému je zobrazován název parametru a dále hodnota a případně jednotka. Veličiny jsou zobrazeny buď reálnou hodnotou ze snímače nebo s přepočtem na měřenou veličinu (např. teplota chladicí kapaliny bývá většinou uvedena přímo v °C i jako měřené napětí na teplotním čidle).

Test akčních členů

Pomocí funkce „Test akčních členů“ lze vyvolat test akčních členů a tím ověřit správnou funkci některých důležitých prvků systému, jako škrtících klapek, relátek, ventilů, pump, zapalovacích cívek apod., přímo na vozidle. Výhodou je i skutečnost, že zkoušíme prvek včetně kabeláže a konektorových spojů. Rozsah prvků, které lze takto zkoušet, je určen schopnostmi řídící jednotky použitého systému a samozřejmě také výbavou vozidla.

Vlastní test probíhá v principu tak, že řídící jednotka dává testovanému akčnímu členu pokyny k činnosti a zároveň je sledována správná činnost buď přímo řídící jednotkou nebo obsluhou. Tuto funkci lze provádět, ve většině případů, pokud není motor nastartovaný.

Nastavení a konfigurace

Pomocí této funkce je možno číst a případně i měnit některé hodnoty uložené v řídící jednotce, a tak ji správně přizpůsobit vyměněným dílům (např. jednotka škrticí klapky) či jiným specifickým požadavkům (nastavení základních volnoběžných otáček).

Při nastavování nových hodnot je třeba si uvědomit dosah požadované změny a používat tyto funkce jen v odůvodněných případech a při dobré znalosti příslušných servisních postupů. Nastavení nesprávných hodnot může vést ke špatné funkci motoru či některého jiného systému.


Podporované značky osobních automobilů

TS Pro je možné objednat s instalovaným SW pro libovolnou kombinaci podporovaných výrobců automobilů. Bližší informace včetně seznamu podporovaných výrobců najdete zde (sekce diagnostický software).

Pro více informací o podpoře dané značky klikněte na její název.


Kde zakoupit?

Kompletní aktuální nabídka diagnostických zařízení je dostupná na našem e-shopu (eobd.cz).


Příslušenství TS Pro

Přehled kabelů a sond pro osciloskop.

 • TS02/032

  Kabel měřící 2CH (2 kanály - osciloskop
 • TS02/036

  Kabel měřící 4CH (4 kanály - osciloskop)
 • TS02/033

  Kabel pro napájení z autobaterie
 • TS02/034

  Zdroj TS Pro
 • TS02/037

  Měřící špička PS3 (žlutá)
 • TS02/038

  Kleps 2700 s jehlou
 • TS02/039

  Proudové kleště CA 60A
 • TS02/046

  Proudové kleště CA 600A
 • TS02/041

  VN kleště na sekundár KR043
 • TS02/044

  Sekundární kabel
 • TS02/045

  Měřící sonda "klepeto"